Zaznacz stronę

Moje zetknięcie się z nowym Prezydentem

 

lead: Radosław Witkowski – Nowa twarz i przyszłość Radomia. Moja radość odnośnie wyboru nowych władz w naszym mieście. Czy nadchodzące zmiany zwiastują poprawę życia i komfortu ludzi w nim zamieszkujących.

 

12 listopada br. w sali kina Helios w Radomiu odbyła się konwencja wyborcza Platformy Obywatelskiej. W wypełnionej do ostatniego miejsca placówce honorowe miejsce zajęli: Ewa Kopacz premier rządu i minister infrastruktury Maria Wasiak. Obecni byli kandydaci do lokalnego samorządu – rad miast i gmin oraz sejmiku województwa z Radomia i regionu radomskiego. Nie zabrakło także obecności kandydata na Prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego, którego miałem zaszczyt poznać. Zaprezentował on swoje hasło wyborcze, które brzmiało ”Zgoda zmieni Radom”. Przy uliczce tradycji miałem sposobność się z nim poznać, gdy jeszcze był posłem i kandydował na prezydenta. Podczas jego przemówienia wywarł on na mnie ogromne uznanie. Po raz drugi przywitałem się i połamałem się z nim opłatkiem podczas Wigilii Platformy Obywatelskiej, która odbyła się przy ulicy Malczewskiego 18 w Hotelu ”Aviator”.  Zapewniłem wtedy Pana Radosława  o moim popraciu dla Niego i że będę służył mu pomocą on z kolei w dowód wdzięczność zaproponował mi możliwość wejścia w szeregi całej społeczności i działalności PO. Na Wigili nie zabrakło również Pani Premier Ewy Kopacz z którą miałem przyjemność chwilę porozmawiać i wręczyć jej prezent od dzieci ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi ”Nasza Szkoła” i Poradni ”Aga”. Był również obecny wiceprezydent Konrad Frysztak, Biskup Diecezji Radomskiej Ks. Biskup Henryk Tomasik. Po świątecznych życzeniach, uścisnąłem mu dłoń za jego chęci i determinację w dążeniu do zmiany miasta Radomia na lepsze. Ten dzień był moim jednym z najlepszych dni ponieważ podczas Wigilii załuważyłem, że cała wspólnota Platformy Obywatelskiej stanowi jedną wielką rodzinę, każdy dla siebie jest miły i służy wzajemną pomocą, większą radość zapewniły mnie słowa Pana Radosława Witkowskiego odnośnie włączenia mojej osoby do wejścia w szeregi działalności Platformy Obywatelskiej. 31 grudnia, przy Urzędzie miasta Pan Prezydent o Północy Radosław Witkowski wraz ze swoim zastępcą złożył noworoczne życzenia Radomianom i uczcił Nowy Rok otwierając Butelkę szampana zwiastując nadchodzące zmiany jakie nadeją dla naszego miasta.

 

Projektowanie stron www to projekt dzięki któremu powstał ten blog. Podziękowania również dla Agencja Reklamowa ADdimension.