Zaznacz stronę

Jedyny taki koncert w roku

Ksiądz Bartłomiej Wink – wikary parafii w Pawłowicach pod Lublinem. Jest rodowitym radomianinem, gdzie ukończył Wyższe Seminarium Duchowne. Pierwszą pracę duszpasterską podjął w kościele św. Piotra Apostoła w dzielnicy Gołębiów II. Jego hobby to muzyka i sport. Cztery lata temu, we współpracy z nieżyjącym już ordynariuszem biskupem Janem Chrapkiem, zainicjował coroczne apele młodych. W programie tych popularnych wśród młodzieży spotkań, oprócz modlitwy są chrześcijańskie śpiewy i tańce. Przyjaciel ludzi niepełnosprawnych.

 

  1. Skąd pomysł, aby organizować i kontynuować koncerty dla młodych ludzi?

Muszę przyznać, że nie ja jestem pomysłodawcą tych koncertów. Jedynie odpowiadam za stronę muzyczną. Od 5 lat udaje nam się gromadzić młodzież na wspólnym wielbieniu Pana Boga. Wydaje mi się, że forma koncertu to dobry pomysł dla młodych ludzi. Mogą oni często muzyką, śpiewając i tańcząc, odnajdywać w sercu Pana Boga. Może to jakiś dzisiejszy sposób przekazu Ewangelii.

  1. Co roku miejscem koncertu była ulica Żeromskiego dlaczego w tym roku zaistniała zmiana?

Faktycznie, przez cztery lata spotykaliśmy się na Żeromskiego. W tym roku koncert odbył się w Rynku, ale przyczyna była niezależna od nas, organizatorów.

  1. czy chciałbyś, aby przez cały czas trwania koncertu uczestniczyło radio lub któraś ze stacji TV? Tak, aby każdy mieszkaniec Radomia, zwłaszcza ten nieobecny, mógł brać w koncercie udział?

To fantastyczny pomysł. Wtedy więcej ludzi mogłoby uczestniczyć w koncercie przez środki masowego przekazu. Choć podejrzewam, że też pewnie to nie takie proste od strony organizacyjnej i technicznej… Ale mam nadzieję, że za parę lat będzie to możliwe… może wtedy będzie nas nie osiem a dwadzieścia tysięcy osób J

  1. Czy ksiądz wraz ze swoją grupą ma w planach nagranie i wydanie płyty?

Tak Jakubie, mamy takie plany… Zobaczymy co z nich wyjdzie… Mieszkamy w różnych miastach, niektórzy pracują, inni studiują lub uczą się jeszcze w szkole ponadgimnazjalnej. Ale wierzymy, że wspólnie uda nam się znaleźć czas, by nagrać naszą pierwszą płytę.

  1. Czy podobnego koncertu można się także spodziewać w innych miastach?

W wielu miastach odbywają się koncerty ewangelizacyjne, głównie w uroczystość Bożego Ciała. Nasz koncert jest we wrześniu, myślę, że to dobry termin. Byłoby na pewno czymś bardzo dobrym gdyby i w innych miastach znaleźli się ludzie, którzy wspólnie zorganizowaliby podobny koncert. Na pewno w wielu miastach są tacy, którzy śpiewem, muzyką chcą chwalić Pana Boga.

Z góry dziękuję za interesujące odpowiedzi na pytania.

 

Projektowanie stron www to projekt dzięki któremu powstał ten blog. Podziękowania również dla Agencja Reklamowa ADdimension.