Zaznacz stronę

Od kilku tygodni rodzice oraz opiekunowie dzieci z niepełnosprawnościami przebywają w Sejmie, gdzie prowadzą protest dotyczący między innymi przyznania większych pieniędzy, które będą przeznaczone na rehabilitację ich dzieci. Chodzi przede wszystkim o przyznanie rodzinom, które wychowują dzieci z niepełnosprawnościami 500 złotych miesięcznie dodatku rehabilitacyjnego. Wszyscy strajkujący mają przy tym bardzo szerokie wsparcie ze strony innych osób, które rozpoczęły liczne manifestacje w innych miastach w całej Polsce. Trzeba podkreślić, że biorący udział w strajku są również za wolnością wyboru i sprzeciwiają się zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego, za co spadła na nich krytyka. Sam nie wiem dlaczego, ponieważ jeden temat nie jest za bardzo powiązany z drugim.

Po licznych spotkaniach z rządzącymi nie udało się wypracować żadnego porozumienia, żadnego kompromisu. Sytuacja protestujących znalazła się w martwym punkcie. Protest trwa i trwać będzie nadal aż do wypracowania rozwiązań, które zadowolą obie strony. Myślę, że zależy na tym zarówno wszystkim biorącym udział w strajku, ale również samym rządzącym. Przynajmniej ta powinno być. Szkoda tylko, że sam prezes PiS-u Jarosław Kaczyński jako osoba de facto rządząca państwem, nie chciał się spotkać z rodzicami oraz z opiekunami osób z niepełnosprawnościami. Biorąc pod uwagę dużą władzę, jaką odgrywa jego parta w Polsce, te spotkanie mogłoby doprowadzić do rozwiązania tego strajku.

Osobiście jestem osobą z niepełnosprawnością i wymagam ciągłej rehabilitacji fizycznej, za którą muszę płacić. Patrząc na tę całą sprawę obiektywnie uważam, że większa pomoc ze strony Państwa, o którą tak usilnie starają się strajkujący, im się należy. Warto jednak się zastanowić, czy żądana przez protestujących kwota 500 zł nie jest zbyt duża?