Zaznacz stronę

Zbliżający się dzień 1 listopada to szczególna data w kalendarzu. Wspominamy bliskich nam zmarłych, których zachowaliśmy w pamięci.

Dla mnie taką osobą jest red. Małgorzata Lisak, dziennikarka Radia Plus Radom. Z Małgosią poznaliśmy się, gdy jeszcze byłem małym chłopcem poprzez moją ówczesną asystentkę. Były bardzo dobrymi koleżankami.  Od razu Małgosię polubiłem. Zawsze uśmiechnięta, pełna radości życia i miłości do ludzi. Spotykaliśmy się regularnie, z różną częstotliwością. Przychodziła do mnie do domu. Rozmawialiśmy na tematy polityczne, społeczne, w tym ludzi niepełnosprawnych. Miała wyjątkową wrażliwość, lubiła pytać mnie o tematy swoich audycji. Trwało to kilka lat. Ten sympatyczny kontakt przerwała smutna wiadomość o poważnej chorobie Małgosi. W pierwszym momencie poczułem ogromny smutek, choć miałem cały czas nadzieję… Interesowałem się przebiegiem  leczenia mojej koleżanki, jednak dzwoniąc do znajomych dowiadywałem  się  samych złych wiadomości. Aż przyszła nadeszła ta najgorsza. Bardzo chciałem być przy grobie Małgosi, ale nie pozwoliło mi na to zdrowie. Najważniejsza jest teraz modlitwa. U księdza Tomasza Gaika, obecnie proboszcza parafii w Janikowie, zamówiłem Mszę Świętą za Małgosię.

Drugą osobę, o której chciałbym dziś wspomnieć, jest redaktor Zdzisław Heńk, wieloletni dziennikarz Polskiego Radia w Kielcach, redakcja w Radomiu. Też znałem go osobiście, robił o mnie audycje, a mówiąc konkretnie o stanie mojego zdrowia. Był dobrze w mieście znany. Pamiętam, że poprosiłem moją mamę, aby kupiła znicz i zapaliła za mnie na Jego grobie w dniu pogrzebu.

Poradnia „Aga” dostąpiła zaszczytu goszczenia św. pamięci biskupa Zygmunta Zimowskiegoo.  Był szczególnym gościem dzieci z niepełnosprawnościami, obchodzących, jak wszyscy inni, święta Bożego Narodzenia, Wielkanocy. Przytulając się do niego pamiętam, że przewodniczył ważnym uroczystościom religijnych,  w których ja również uczestniczyłem. Zawsze wygłaszał mądre  homilie, które się długo pamiętało i kontemplowało. Idąc podczas procesji, zawsze do mnie podchodził.

Bardzo się cieszę, że spotkałem tych ludzi w moim życiu.