Zaznacz stronę

Po Air show w Radomiu

 

Tegoroczne dwudniowe Air show 2017 w Radomiu było inne niż , do których przywykli wszyscy radomianie i goście z innych miast, moim zdaniem jednak nie były to gorsze pokazy niż poprzednie. Miasto stanęło na wysokości zadania i zorganizowało dużo linii dojazdu miejskimi autobusami na samo wydarzenie, co dla mnie i dla osób niepełnosprawnych było prawdziwym udogodnieniem. Nie obyło się co prawda bez problemów z samym transportem do punktu docelowego, ale po licznych uprzejmościach samych pasażerów oraz kierowcy udało mi się w końcu dotrzeć na miejsce.

Na samym Air show zaprezentowało się 76 samolotów i śmigłowców z 10 państw, w których nie zabrakło także samolotów naddźwiękowych. Na czele z ich pilotami dały niesamowity pokaz akrobatycznych umiejętności. To było coś niesamowitego, czego nie mogę napisać o całym placu, na jakim była zorganizowana impreza. Wózkowicze, jak ja, mieli nie lada wyzwanie, aby móc się przemieszczać po takich wertepach, co było nieprzyjemną sytuacją.

Z gości wartych odnotowania nie zabrakło takich osób jak minister Obrony Narodowej – Antoni Macierewicz czy też prezydent miasta Radomia – Radosław Witkowski. Na widowisko przybyły tłumy, w sobotę było ok. 70 tysięcy osób, natomiast w niedzielę aż 100 tysięcy z racji tego, że postanowiono znieść wymagane bilety umożliwiające wstęp na wydarzenie.

Kłopoty pojawiły się wraz z moim powrotem. W komunikacji miejskiej napotkałem na liczne bariery architektoniczne, które uniemożliwiły mi wyjście z autobusu, a bez ingerencji pasażerów byłoby to wręcz niemożliwe. Jak sami widzicie, pomimo 21 wieku nawet na tak wielkich imprezach jak air show nie ma miejsc bez barier, jakie towarzyszą wciąż na każdej drodze osobom poruszającym się na wózkach.

Przykre, ale prawdziwe. Czy następnym razem będzie lepiej?

Fotografia: źródło

Fotografia: źródło

Projektowanie stron www to projekt dzięki któremu powstał ten blog.
Podziękowania również dla Agencja Reklamowa ADdimension.